• Follow us       

         

Winners of CENTA TPO 2018


Test City Rank Holders



Rank Name School Subject Track
1 Nilabh Kumar Redbricks School, Ahmedabad Middle School Maths
2 Nilabh Kumar Redbricks School, Ahmedabad Middle School English
3 Sathyanarayan N Ique Ideas Pvt. Ltd., Ahmedabad Secondary School Maths
4 Nilabh Kumar Redbricks School, Ahmedabad Senior Secondary School Physics
5 Ekta Singh Delhi Public School, Gandhidham Secondary School Chemistry
6 Pearl Lobo Redbricks School, Ahmedabad Middle School Science
7 Shrilata Pillai Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Secondary School English
8 Aishwarya Krishnamoorthy Krishnamoorthy K. D. Ambani Vidyamandir, Jamnagar Secondary School Biology
9 Roshni Yadav Teach For India, Ahmedabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Munira Colombowala Smt. C.D.Gandhi English Medium School, Kapadwanj Middle School English

Rank Name School Subject Track
1 Rinhlunchhungi Government School, Mizoram Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Dorothy Lalnunpari Government School, Mizoram Senior Secondary School English
3 Rc Ronihtlinga Government School, Mizoram Senior Secondary School Maths
4 Deepak Basel Government School, Mizoram Secondary School Maths
5 Vanlalfeli Government School, Mizoram Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 K.Lalzuimawia Government School, Mizoram Middle School Social Studies
7 K.Vanlalngaii Government School, Mizoram Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
8 Vanlalfaki Renthlei Government School, Mizoram Middle School English
9 Susan Lalnuntluangi Government School, Mizoram Middle School English
10 Arbin Chhetri Government School, Mizoram Secondary School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Manorama Mawade Global Gurukul CBSE School, Jalna Middle School Social Studies
2 Shweta Deshmukh Tender Care School, Aurangabad Middle School Science
3 Kishan Pachling ZPPS Eklimor, Naigaon, Nanded Secondary School Maths
4 Mrs. Yogita Rege Jain International School, Aurangabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Manorama Mawade Global Gurukul CBSE School, Jalna Middle School English
6 Miss Ankita Chavan Jain International School, Aurangabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Santosh Lad Z.P.H.S Aurangabad Primary – Marathi medium (Marathi, Maths, EVS together, all in Marathi)
8 Gopal Gaikwad Dr. R. N. Lahoti B. Ed. College, Buldana Secondary School Maths
9 Aasif Shaikh Sahakar Vidya Mandir, Buldana Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Sachin Thakur Z.P.C.P. School, Mategaon Primary – Marathi medium (Marathi, Maths, EVS together, all in Marathi)

Rank Name School Subject Track
1 Anu Maskara JSS Shri Manjunatheshwara Central School, Vidyagiri, Dharwad Senior Secondary School English
2 Sambhaji Gunjal Navodaya Vidyalaya Samiti, Noida Secondary School Physics
3 Usha Santosh JSS Shri Manjunatheshwara English Medium School, Vidyagiri, Dharwad Middle School Social Studies
4 Samson Gonsalves Sanjay Ghodawat International School, Belgaum Secondary School English
5 Shubhangi Kambale Podar International School, Kolhapur Primary – Marathi medium (Marathi, Maths, EVS together, all in Marathi)
6 Rahul Karande Tuition Teacher Senior Secondary School Biology
7 Roopa Karning JSS English Medium Primary High School, Vidyagiri, Dharwad Middle School Social Studies
8 Rajkumar Oba Tungal PU Science College, Jamkhandi Senior Secondary School Biology
9 Supriya Tiwari JSS Shri Manjunatheshwara English Medium School, Vidyagiri, Dharwad Middle School English
10 Shruti Devagiri JSS Shri Manjunatheshwara English Medium School, Vidyagiri, Dharwad Secondary School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Ashwini Chikmath Teach For India, Bengaluru Middle School English
2 Maryann Joseph Teach For India, Bengaluru Middle School English
3 Lokesh Daga Edugenie, Chandmari, Guwahati Middle School Maths
4 Lakshmi Murthy Base Educational Services Private Limited, Bengaluru Senior Secondary School Biology
5 Maryann Joseph Teach For India, Bengaluru Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Bridget Raju Bangalore International School, Bengaluru Senior Secondary School English
7 Roopashree M N Delhi Public School Bangalore South, Bengaluru Secondary School Biology
8 Rajasree V R BGS National Public School, Bengaluru Secondary School Biology
9 Pramila Menon National Public School, Koramangala, Bengaluru Secondary School Biology
10 Richa Bhatia New Horizon Public School, Indiranagar, Bengaluru Secondary School Chemistry

Rank Name School Subject Track
1 Mamta Shrivastava Kendriya Vidyalaya, Bhopal Secondary School Biology
2 Alok Srivastava Upper Primary School, Satoura Birdha, Lalitpur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
3 Pawan Pandey Prathmik Vidyalaya Pali Block, Badagaon, Jhansi Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
4 Tarun Guha Neogi Government of Madhya Pradesh Senior Secondary School English
5 Priyanka Saxena Upper Primary School Richhpura, Lalitpur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Arbina Bano Eastern Public School, Bhopal Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Devyani Pandey Mount Litera Zee School, Jabalpur Middle School English
8 Sunita Sharma Sagar Public School, Bhopal Secondary School English
9 Nikita Galphate The Iconic School, Bhopal Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Mishkaat Khan Eastern Public School, Bhopal Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Ramakanta Biswal Gandhi Public School, Gunupur Secondary School Biology
2 Sasank Kumar Pradhan DAV Public School, Bhubaneswar Secondary School English
3 Jay Prakash Narayan G.M.S. Armalatdag Middle School Social Studies
4 Jayadev Mishra KiiT International School, Bhubaneshwar Secondary School Chemistry
5 Jay Prakash Narayan G.M.S. Armalatdag Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
6 Omprakash Mishra Government High School, Jeypore Secondary School Maths
7 Haraprasad Sahu KiiT International School, Bhubaneshwar Secondary School Maths
8 Sunita Bal KiiT International School, Bhubaneshwar Senior Secondary School Chemistry
9 Viswovinita Samal ODM Public School, Bhubaneshwar Secondary School English
10 Vivekananda Sahu College of Teacher Education, Rourkela Secondary School Chemistry

Rank Name School Subject Track
1 Gurvinder Kaur The Punjab Public School, Nabha Senior Secondary School English
2 Ashish Sharma G.H.S Jawaharpur, Derabassi, Mohali Secondary School Biology
3 Thangalakshmi Ramakrishnan Oakridge International School, Mohali Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Manoj Kumar Government Primary School, Delu Majra, Ambala Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
5 Amrinder Amar Government Middle School, Palsora Colony, Chandigarh Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Arun Goindi Springdales Public School, Yamuna Nagar Middle School Social Studies
7 Ashish Sharma G.H.S Jawaharpur, Derabassi, Mohali Middle School Science
8 Aditi Dadhwal Secondary School Chemistry
9 Ritu Tyagi GSSS Babain, Babain Senior Secondary School Chemistry
10 Ankit Sharma Government Model Middle School, Chandigarh Senior Secondary School Chemistry

Rank Name School Subject Track
1 Krishna Baskaran Chennai Middle School MMDA Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Kesava Vijaya Krupakaran Janarthanan Teach For India, Chennai Middle School Social Studies
3 Ashwin Guha Chennai Secondary School Maths
4 Krithi Chulliparambil Mohan Teach For India, Chennai Middle School Social Studies
5 Vinusha Venkatesh Chennai High School, Kannammapet, Chennai Middle School English
6 Kesava Vijaya Krupakaran Janarthanan Teach For India, Chennai Middle School English
7 Vandana Rathore Vidya Mandir@Estancia, Chennai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
8 Chandni V Teach For India, Chennai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
9 Lalitha Venkatesh Padma Seshadri Bala Bhavan Senior Secondary School, Chennai Middle School English
10 Bindu Taneja Chennai Secondary School Biology

Rank Name School Subject Track
1 Archana C V Middle School English
2 Gayathri S Delhi Public School, Coimbatore Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Radhika M. Delhi Public School, Coimbatore Senior Secondary School Biology
4 Ajitha Paladugu Delhi Public School, Coimbatore Secondary School English
5 Radhika M. Delhi Public School, Coimbatore Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Gayathri S Delhi Public School, Coimbatore Middle School English
7 Narmatha S Chinmaya Vidyalaya, Coimbatore Senior Secondary School Biology
8 Umadevi K.R Bharatiya Vidya Bhavan Matriculation School, Coimbatore Middle School English
9 Umadevi K.R Bharatiya Vidya Bhavan Matriculation School, Coimbatore Secondary School English
10 Sandeep Kumar Vijayaraju VAV International School, Udumalpet, Tamil Nadu, India Secondary School Physics

Rank Name School Subject Track
1 Gyaneshwaran Gomathinayagam The Doon School, Dehradun Secondary School Physics
2 Gyaneshwaran Gomathinayagam The Doon School, Dehradun Senior Secondary School Physics
3 Sumit Mandhwani Shiv Nadar School, Noida Senior Secondary School Economics
4 Nitin Grewal Paramount Coaching Centre, New Delhi Secondary School Physics
5 Gyaneshwaran Gomathinayagam The Doon School, Dehradun Middle School Science
6 Mansi Middha SEF, Delhi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Rukamani Suthar Tuition Teacher Secondary School Biology
8 Mansi Sharma Teach For India, Delhi Middle School English
9 Richa Shivangi Gupta Teach For India, Delhi Middle School English
10 Nitin Grewal Paramount Coaching Centre, New Delhi Senior Secondary School Physics

Rank Name School Subject Track
1 Shaza Akhtar GEMS United Indian School, Abu Dhabi Middle School English
2 Atinderpal Singh Sethi Ascentria Pace, Dubai Senior Secondary School Physics
3 Natasha David The Kindergarten Starters, Dubai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Menka Fulwani The Kindergarten Starters, Dubai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Preetham Belvai The Kindergarten Starters, Dubai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Manish Agrawal Ascentria Pace, Dubai Senior Secondary School Chemistry
7 Namitha Sobhana Sadan The Kindergarten Starters, Dubai Middle School Science
8 Bincy Vinu The Kindergarten Starters, Dubai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
9 Saffura Javed The Kindergarten Starters, Dubai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Akshay Pamnani Ascentria Pace, Dubai Senior Secondary School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Jayati Takkar Shiv Nadar School, Faridabad Middle School Science
2 Kanchan Sethi Shiv Nadar School, Faridabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Jayati Takkar Shiv Nadar School, Faridabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Chinar Banga Shiv Nadar School, Faridabad Secondary School Biology
5 Preeti Gautam Shiv Nadar School, Faridabad Middle School Science
6 Muskan Yadav Shiv Nadar School, Faridabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Kanchan Sethi Shiv Nadar School, Faridabad Middle School English
8 Ritu Priya Shiv Nadar School, Faridabad Middle School English
9 Neha Jain Shiv Nadar School, Faridabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Namrita Wadhwa Ashok Memorial Public School, Faridabad Senior Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Sanchit Anand Shiv Nadar School, Gurugram Secondary School English
2 Rachna Pachori Amity Global School, Sector 46, Gurugram Senior Secondary School Biology
3 Sonia Sharma Shiv Nadar School, Gurugram Senior Secondary School Biology
4 Shilpa Bajpai Middle School Maths
5 Yashika Kathpalia Aakash Institute, Gurgaon Secondary School Chemistry
6 Kaanchan Bhagwat Shiv Nadar School, Gurugram Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Jaspreen Kaur Xperiential Learning Systems, Gurugram Middle School English
8 Mohinder Goyal Bansal Classes - Chandigarh Study Centre, Chandigarh Senior Secondary School Maths
9 Varun Gupta SDMC Primary School, Hauz Khas, New Delhi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Sonia Sharma Shiv Nadar School, Gurugram Middle School Science

Rank Name School Subject Track
1 Manisha Khetrapal Kendriya Vidyalaya IIT Guwahati, Guwahati Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Dinesh Lahoti Edugenie, Chandmari, Guwahati Middle School Maths
3 Mitra Som Saha St. Vivekananda English Academy, Guwahati Secondary School Physics
4 Dinesh Lahoti Edugenie, Chandmari, Guwahati Secondary School Physics
5 Khushboo Lahoti Edugenie, Chandmari, Guwahati Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Manisha Khetrapal Kendriya Vidyalaya IIT Guwahati, Guwahati Middle School English
7 Umesh Singh The Assam Valley School, Tezpur Senior Secondary School Physics
8 Dinesh Lahoti Edugenie, Chandmari, Guwahati Senior Secondary School Physics
9 Pankaj Saikia Modern English School, Kahilipara, Guwahati Middle School Social Studies
10 Sirkhat Hussain Dumuria Piknapara LP School, Part-III, Piknapara Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Bindu Sridhar Epistemo Vikas Leadership International School, Serilingampally, Hyderabad Secondary School English
2 Sasi Sudarsanan Samashti International School, Hyderabad Middle School English
3 Seema Garg Bodhi School, Bhanapur Middle School English
4 Seema Garg Bodhi School, Bhanapur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Vaseema Sultana Focus High School, Darushifa Campus, Hyderabad Middle School English
6 Vaseema Sultana Focus High School, Darushifa Campus, Hyderabad Secondary School English
7 Nagashree Rangaswamy Pearson School, Hyderabad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
8 Shrishty Sehgal Indus International School, Shankarpally, Hyderabad Secondary School English
9 Thota Srinivas Government School, Peddapalli Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
10 Pavan Kumar Kolli Khusbow Vidya Nikethan School, Hyderabad Middle School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Alesya Senechkina Golden International School, Indore Middle School English
2 Shobhit Jain FIITJEE Vijay Nagar Centre, Indore Secondary School Physics
3 Kailash Malviya Primary School Dhandiya, Gadarwara Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
4 Nilesh Chopade Amrishbhai R Patel School (C.B.S.E.), Shirpur, Maharashtra Senior Secondary School English
5 Rishikesh Parnerkar Secondary School English
6 Rupali Vishwakarma Middle School Social Studies
7 Shweta Gupta St. Paul Higher Secondary School, Indore Middle School Science
8 Kavita Jain Institute Of Cost Management Accountants, Indore Senior Secondary School Economics
9 Mallika Chatterjee St. Paul H.S. School, Indore Middle School English
10 Priyanka Kushwah Jawahar Navodaya Vidyalaya, Khiriya Dewat Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Ravi Sharma Brain Builder Coaching, Jaipur Secondary School Maths
2 Rashmi Kumar Jayshree Periwal High School, Chitrakoot, Jaipur Secondary School English
3 Sarika Gaur Subodh Public School, Rambagh Senior Secondary School English
4 Manish Kumar B.S.F Sr. Sec School, Sri Ganganagar Senior Secondary School English
5 Anisha Choudhary Jaipur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
6 Rashmi Kumar Jayshree Periwal High School, Chitrakoot, Jaipur Senior Secondary School English
7 Kavita Vyas Government Secondary School, Bhinchari Middle School English
8 Rajbir Singh GMS Gusainwala, Gusaiana Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
9 Atul Kumar Sharma Secondary School Physics
10 Bhagwati Soni Rajastham Mahila Teacher Traning Collage, Bikaner Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)

Rank Name School Subject Track
1 Jyoti Sharma GHSS Bishnah, Jammu Senior Secondary School Biology
2 Sandeep Sharma Aakash Institute, Pathankot Secondary School Physics
3 Sanjay Pandey Jodhamal Public School, Sainik Colony, Jammu Middle School Science
4 Arti Gupta Government Higher Secondary School, Gharota Senior Secondary School Chemistry
5 Priya Kohli Government Higher Secondary School, Gharota Middle School Science
6 Sunil Mishra Army Goodwill Public School, Rajauri Senior Secondary School Biology

Rank Name School Subject Track
1 Smita Uchil K.D. Ambani Vidyamandir, Jamnagar Middle School Social Studies
2 Silky Bhati Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Secondary School Biology
3 Lalatendu Sahu Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Middle School Social Studies
4 Princy Singhal Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Harshini Pandya Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Namrata Dwivedi Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
7 Suresh Shetty Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
8 Tripti Jain Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
9 Pinki Saha Kokilaben Dhirubhai Ambani Vidyamandir, Motikhavdi Secondary School Physics
10 Deepti Dutta K.D. Ambani Vidyamandir, Jamnagar Middle School English

Rank Name School Subject Track
1 Vinita Vyas Delhi Public School, Jodhpur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
2 Meenakshi Sodha Delhi Public School, Jodhpur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
3 Nitika Sharma Delhi Public School, Jodhpur Secondary School Biology
4 Ranjan Kumar Joshi Delhi Public School, Jodhpur Middle School Science
5 Sneha Kariya Delhi Public School, Jodhpur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Shipra Mathur Delhi Public School, Jodhpur Secondary School Chemistry
7 Saroj Bhati Euro International School, Jodhpur Secondary School Maths
8 Nidhi Deepu Delhi Public School, Jodhpur Senior Secondary School English
9 Dipender Kumar Government Senior Secondary School, Falna Gaon Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
10 Ritu Handa Delhi Public School, Jodhpur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Rajani Arun B.K. Birla Public School, Kalyan Senior Secondary School Biology
2 Raziya Koya B.K. Birla Public School, Kalyan Senior Secondary School Physics
3 Nelofhar Shaikh B.K. Birla Public School, Kalyan Middle School Social Studies
4 Tarzeem Khan Tuition Teacher Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Kedar Penkar Zee Learn Ltd., Mumbai Secondary School Maths
6 Ashish Khadakban B.K. Birla Public School, Kalyan Secondary School Biology
7 Ashish Khadakban B.K. Birla Public School, Kalyan Middle School Science
8 Shailaja Nair Pawar Public School, Dombivli Middle School English
9 Amrita Chandorkar B.K. Birla Public School, Kalyan Middle School Science
10 Manish Pandey Lodha World School Thane Secondary School Physics

Rank Name School Subject Track
1 Manoj Pillai GEMS Modern Academy, Kochi Secondary School English
2 Maya Chalissery Vimala College, Thrissur Senior Secondary School English
3 Poorva Pillai Kochi Middle School English
4 Manoj Pillai GEMS Modern Academy, Kochi Middle School English
5 Manoj Pillai GEMS Modern Academy, Kochi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Johny C S Christava Mahilalayam Public School, Keezhmadu Middle School Social Studies
7 Sapna Fathima Saleem India School Leadership Institute Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
8 Sapna Fathima Saleem India School Leadership Institute Middle School English
9 Poorva Pillai Kochi Middle School Social Studies
10 Lizy Thomas Global Public School, Kochi Senior Secondary School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Upasana Saraswati Calcutta International School, Kolkata Secondary School English
2 Sangita Basu Taltala High School For Girls, Kolkata Secondary School Biology
3 Devolina Saha Sri Chaitanya School, Kolkata Middle School Social Studies
4 Issani Paul Chowdhury GEMS Akademia International School, Kolkata Secondary School English
5 Shradha Agarwal Delhi Public School Megacity, Kalikapur Middle School Science
6 Shradha Agarwal Delhi Public School Megacity, Kalikapur Secondary School Chemistry
7 Shradha Agarwal Delhi Public School Megacity, Kalikapur Senior Secondary School Chemistry
8 Chandrani Chatterjee ADLS Sunshine School, Bistupur, Jamshedpur Middle School English
9 Anwita Gupta KMTI - Pure Learning Sure Career, Kolkata Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Jyoti Mishra Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Jaya Sharma Salp GSSS. Bhawanimandi Senior Secondary School Biology
2 Divyendu Sen Government Senior Secondary School, Unhel (Sunel) Senior Secondary School Biology
3 Gaurav Tiwari Resonance - Main Campus, Kota Senior Secondary School Physics
4 Sanjay Jain Local Self Government Department, Jaipur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
5 Alok Singh Dr. Bansi Dhar School, Kota Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Mahima Sethia Maharana Mewar Vidya Mandir, Udaipur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Neelendra Singh Government Secondary School Kadechawas, Udaipur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
8 Rajan Singh Meharu Government Adarsh Senior Secondary School, Sunel (Jhalawar) Secondary School Biology
9 Pushpendra Garg Government Upper Primary School, Maharawata Middle School Maths
10 Lalit Kumar Verma Government Primary School,Amarpura Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)

Rank Name School Subject Track
1 Bineesh John Government Higher Secondary School Sreepuram, Manakadavu, Kannur Middle School English
2 Bineesh John Government Higher Secondary School Sreepuram, Manakadavu, Kannur Secondary School English
3 Ramachandran Thazhe Madathil Jawahar Navodaya Vidyalaya, Malappuram Middle School Social Studies
4 Anjali Vijayan Malappuram Senior Secondary School English
5 Beena Shashidharan Chinmaya Vidyalaya, Chala Hills, Kannur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Abdul Hameed Op CHMHS Pookolathur, Pulpatta Senior Secondary School Physics
7 Latha Raghu Chinmaya Vidyalaya, Chala Hills, Kannur Middle School Social Studies
8 Ramani T.N Government Ganapath Model Girls Higher Secondary School, Chalappuram, Kozhikode Middle School Social Studies
9 Leela K M Chinmaya Vidyalaya, Chala Hills, Kannur Senior Secondary School Maths
10 Prasanthi Parambath JNMGHSS Puthuppanam, Vadakara Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Uppara Veeresh Z.P.H.S. Peddakadaburu, Kurnool, Secondary School Physics
2 Hari Prasad Penikalipati Z.P.H.S, P.Kotakonda Secondary School Maths
3 Manohar B Z.P.H.S Edduladoddi, Tuggali Mandal, Kurnool Secondary School Physics
4 Bhuvan Kumar S G Montessori High School, Kurnool Secondary School Biology
5 Eppala Rambabu Reddy Z.P.H.S Kunukuntla, Owk, Kurnool Secondary School Maths
6 Patnana Manmadha Rao Montessori High School, Kurnool Secondary School Chemistry
7 Mallu Sujatha Z.P.H.S Girls Peapully, Peapully Middle School Maths
8 Papasastrula Radhalaxmi Z.P.H.S K.V.Puram, Devanakonda Middle School Social Studies
9 Firdosh Shaik Z.P.H.S Girls High School, Banaganapalli Secondary School Biology
10 Sravani Jampala Montessori High School, Kurnool Secondary School Chemistry

Rank Name School Subject Track
1 Sarika Chuni Amity International School, Gomti Nagar, Lucknow Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Sarika Chuni Amity International School, Gomti Nagar, Lucknow Secondary School English
3 Sarika Chuni Amity International School, Gomti Nagar, Lucknow Middle School English
4 Shan Ara Khan City Montessori School, Gomti Nagar, Lucknow Middle School English
5 Rajesh Kumar Jawahar Navodaya Vidyalaya, Meja Khas Senior Secondary School Biology
6 Kanika Kapoor City Montessori School, Rajajipuram, Lucknow Middle School Maths
7 Ajay Pathak City Montessori School, Gomti Nagar, Lucknow Secondary School Physics
8 Jai Shekhar Primary School Dhusah 1, Dhusah Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
9 Surya Singh Primary School Tikara Murtaza , Parakh, Barabanki Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
10 Deepak Sharma Primary School Sikandarpur Afganan, Jalalabad Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)

Rank Name School Subject Track
1 Mahesh Puri Delhi Public School, Ludhiana Middle School Maths
2 Meenu Rani Government Senior Secondary School Kuttiwal Kalan, Thamangarh Secondary School Biology
3 Amrinder Kaur Sibia Government Senior Secondary School, Cheema Jodhpur, Barnala Secondary School Biology
4 Alka Gambhir Delhi Public School, Ludhiana Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Dinesh Kumar Government Senior Secondary School, Sohian Japan, Amritsar Middle School Science
6 Mamta Thakkar Delhi Public School, Ferozepur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Hampreet Kaur Delhi Public School, Ludhiana Secondary School Biology
8 Shubham Sharma Delhi Public School, Ludhiana Middle School Maths
9 Saurabh Manro Government Middle School, Khattra Senior Secondary School Maths
10 Jaskirat Kaur Delhi Public School, Ludhiana Middle School English

Rank Name School Subject Track
1 Ramalakshmi M PUPS S.Velangudi, Thirupathur Union, Sivaganga Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
2 Heena Nandani Palannel Vaels International School, Chennai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Mahalakshmi R TVS School, Madurai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Dharvitha Thirukkudumbam Vallaba Vidyalaya, Alagar Kovil Main Road, Tamil Nadu Middle School Social Studies
5 Anuja Mohanasundaram Madurai Secondary School Biology
6 Shakura Lillian Christina Grey TVS School, Madurai Middle School English
7 Para Sakthi Queen Mira International School, Madurai Secondary School Chemistry
8 Ramalakshmi Durairaj TVS School, Madurai Secondary School Chemistry
9 Hariharakrishnan Janardhanan C.E.O.A Matriculation Higher Secondary School, Madurai Senior Secondary School Biology
10 Sumitra C Vikaasa School, Madurai Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Anish Nair Reniscience Education, Mumbai Middle School Maths
2 Anish Nair Reniscience Education, Mumbai Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Ankit Shrimankar Programmatix Institute, Mumbai Secondary School Physics
4 Rethi Arvind Gokuldham High School And Junior College, Mumbai Middle School English
5 Kanvi Goyal Teach For India, Mumbai Secondary School Maths
6 Vinay Nair Vichar Vatika, Mumbai Middle School Maths
7 Beas Roy Dhirubhai Ambani International School, Mumbai Senior Secondary School Physics
8 Charu Jain Dharavi Transit Camp Municipal School, Dharavi, Mumbai Senior Secondary School English
9 Samvartika Nalam Middle School English
10 Mayuri Variava Jasudben M L School, Mumbai Secondary School Biology

Rank Name School Subject Track
1 Manasa P Podar International School, Mysore Secondary School Biology
2 Dakshayani . Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Shruthi L Excelsoft Technologies Pvt. Ltd, Hootagalli, Mysuru Secondary School Biology
4 Shruthi L Excelsoft Technologies Pvt. Ltd, Hootagalli, Mysuru Senior Secondary School Biology
5 Nirupa Madappa Kautilya Vidyalaya, Msyore Secondary School English
6 Roopa S Pramati Hill View Academy, Mysore Middle School Maths
7 Vijaya Narasimha C K Kendriya Vidyalaya, Giriboviya Palya, Mysuru Secondary School English
8 Monika Gupta Middle School Social Studies
9 Farooq Indikar Golden Degree College Of Arts, Science, Commerce And Management Studies, Kolar Senior Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Jajju Bhatia Kendriya Vidyalaya, Bhandara Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Swati Ambekar St. Xavier's High School, MIDC Hingna, Nagpur Secondary School Biology
3 Vijay Chaudhari District Institute Of Education & Training, Nagpur Secondary School English
4 Damodar Thombre Somalwar High School & Junior College, Nikalas Branch Secondary School Physics
5 Shobha Varadhan Tuition Teacher Senior Secondary School English
6 Jyoti Kalyani Podar International School, Godhni, Nagpur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Mrs Trupti Mulmule Pioneer Students Council, Nagpur Secondary School English
8 Sunil Kumar Yede Podar International School, Gondia Senior Secondary School Biology
9 Javed Sheikh Podar International School, Gondia Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Pravin Meshram Z.P.S Mungoli Taluka, Wani, Yavatma Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)


Rank Name School Subject Track
1 Gopal Karunakaran Shiv Nadar School, Noida Middle School Social Studies
2 Archana Awasthi Delhi Public School, Ghaziabad Senior Secondary School Biology
3 Swati Bose Shiv Nadar School, Noida Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Disha Jain Middle School English
5 Sonika Bisht Shiv Nadar School, Noida Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Deepak Kumar J.S.S. Academy Of Technical Education, Noida Senior Secondary School Physics
7 Nidhi Sadhwani Shiv Nadar School, Noida Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
8 Priyanka Tiwary Ahlcon International School, Delhi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
9 Archana Shah Amity International School, Noida Middle School Maths
10 Anjali Buttan Ahlcon International School, Delhi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Antra Verma Indian Council of Medical Research Middle School Science
2 Antra Verma Indian Council of Medical Research Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Purnima Kumari Secondary School Biology
4 Sharat Kumar Delhi Public School, Patna Middle School Social Studies
5 Kumar Saurav Usha Martin World School, Patna Senior Secondary School Maths
6 Satya Prakash Gupta Delhi Public School, Patna Middle School Science
7 Prakash Kumar Delhi Public School, Patna Secondary School Biology
8 Purnima Kumari Middle School Science
9 Shweta Shukla Delhi Public School, Patna Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Vandana Singh Delhi Public School, Patna Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Presena Joseph Indira Gandhi College Of Arts And Science, Puducherry Secondary School Biology
2 Gomathy Ramamoorthy Savarirayalu Girls Primary School, Puducherry Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Muthaiyan Utharakumar Government High School, Therkunam, Villupuram Secondary School Biology
4 Gayathri Harish Kumar The Psbb Millennium School, Cuddalore Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Saravanane P Kendriya Vidyalaya No.1, Dhanvantari Nagar Middle School Social Studies
6 Srinivasan Raman Jawahar Navodaya Vidyalaya, Rayanpalayam, Puducherry Senior Secondary School Chemistry
7 Lakshmi Narayanan GHSS Vellaiyur, Villupuram Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
8 Ramakrishnan M Government Primary School Sulthanpet, Villianur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
9 Sangeetha Senthilkumar Edison G Agoram Memorial School, Chidambaram Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Archana Madan The Psbb Millennium School, Cuddalore Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Prachi Narang Teach For India, Pune Secondary School English
2 Akash Tyagi iTeach, Pune Middle School Social Studies
3 Robin Kumar iTeach, Pune Middle School English
4 Rahul Gomes Teach For India, Pune Middle School English
5 Antra Karmakar iTeach, Pune Middle School English
6 Harini Varma iTeach, Pune Middle School English
7 Robin Kumar iTeach, Pune Secondary School English
8 Rahul Gomes Teach For India, Pune Middle School Social Studies
9 Simran Luthra ClassKlap Private Limited, Pune Secondary School English
10 Harsh Doshi Teach For India, Pune Middle School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Neeraj Naidu Shiksharth, Sukma Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Dr. Swapneswar Sahu Balangir, Odisha Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Parmeshwari Bh N.H. Goel World School, Raipur Middle School Social Studies
4 Seepiyaan Dalal G.G.H.S.S.Patan, Durg Senior Secondary School Biology
5 Pankaj Singh Rajput Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
6 Dr. Swapneswar Sahu Balangir, Odisha Middle School English
7 Vipul Kumar Sharma Jawahar Navodaya Vidyalaya, Chakarbeda, Bilaspur Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
8 Neeraj Naidu Shiksharth, Sukma Middle School Maths
9 Parmeshwari Bh N.H. Goel World School, Raipur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
10 Gopal Sahu Primary School Birkoni , Mahasamund Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)

Rank Name School Subject Track
1 I.Sarwath Arzana Sri Seshaas International Public School, Salem Middle School Social Studies
2 Sumathi Ganesan Learning Links Foundation Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
3 Sharadha Ramanathan Sankara Vidyashram, Pulivalam, Thiruvarur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
4 Sathyapriya Sivakumar Learning Links Foundation Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
5 Johnpeter L PUMS Komarampatti, Harur Block, Dharmapuri Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
6 Prakash Rathinavelu AGN School, Appu Thottam, Konganapuram Middle School Maths
7 Sujatha K Maharishi Vidya Mandir Senior Secondary School, Hosur Middle School English
8 Sathya Chinnusamy Learning Links Foundation Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
9 Iyyappan P Pums Nariyampatti, Harur Block, Dharmapuri Primary – Tamil medium (Tamil, Maths, EVS together, all in Tamil)
10 Vijayalakshmi P Maharishi Vidya Mandir Senior Secondary School, Chetpet, Chennai Middle School English

Rank Name School Subject Track
1 Sunil Kumar Kendriya Vidyalaya Jutogh Cantt., Shimla Secondary School Biology
2 Sunil Kumar GAPS, Tangri Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Nidhi Bhatnagar J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Secondary School Chemistry
2 Darshil Patel J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Secondary School Physics
3 Vidya Menon J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Middle School Social Studies
4 Dilip Patil MSBSMC School Number 81, Surat Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Darshil Patel J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Senior Secondary School Physics
6 Minal Nandwani Vedas Ignite, Surat Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
7 Rucha Muley J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Middle School Science
8 Soumya Cp J.H. Ambani Saraswati Vidyamandir,Surat Middle School Maths
9 Shimna Sunil J. H. Ambani School (English Medium), Bense Secondary School English
10 Hetal Rathod Tapti Valley International School, Taluka, Olpad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Subhisha Subhash T P Bharath Vidya Mandir, Tenkasi Middle School Social Studies
2 Vijayalakshmi Ramanathan Chinmaya Vidyalaya - Srimathi Lingammal Ramaraju Matriculation Higher Secondary School, Rajapalayam Middle School English
3 Ram Prabhu Kamlavati Higher Secondary School, Thoothukudi Secondary School English
4 Mr.Allah Bakshu Bharath Montessori Matriculation Higher Secondary School, Tenkasi Secondary School Biology
5 Udhayaragavi M Bharath Vidya Mandir, Tenkasi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Prabudayalan Venkatachalam Pushpalata Vidya Mandir, Tirunelveli Secondary School Physics
7 Vanitha S Bharath Vidya Mandir, Tenkasi Secondary School Physics
8 Hedwige Soorya Kanyakumari Senior Secondary School Economics
9 Mrs. S.T.Deepa Bhagavathi Bharath Montessori Matriculation Higher Secondary School, Tenkasi Middle School English
10 Prabudayalan Venkatachalam Pushpalata Vidya Mandir, Tirunelveli Senior Secondary School Physics

Rank Name School Subject Track
1 Chilakala Rajaram Reddy M.P.P.P.School, Chilakapadu, Nellore Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
2 Venkataramana Marothu M.P.P.S Thippayapalli Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
3 Rama Krishna Kurumeti Tirupati Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
4 Ebenezer Immanuel Government High School, Phillaur Nawanshahr Road Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
5 Gutti Aparna Ap Model School, Venkatagiri, Nellore Senior Secondary School English
6 Simham Dyvachittham M.P.P School Chakrayapeta Mandal, YSR Kadapa Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
7 Poli Bhogasena Z.P.H.S Sodoganipalli, Gudupalli Mandal, Chittoor Secondary School Chemistry
8 Joshna Palapati Z.P.H.S Vedurukuppam, Chittoor Secondary School Maths
9 Joshna Palapati Z.P.H.S Vedurukuppam, Chittoor Middle School Science
10 Pandaranki Srinivasarao M.P.P.S Peddaguvvalapalli, Roddam, Anantapuramu Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)

Rank Name School Subject Track
1 Anitha Nair K L'École Chempaka, Thiruvananthapuram Secondary School Chemistry
2 Sora S Thiruvananthapuram Secondary School Biology
3 Lakshmi Mukundan Bharatiya Vidya Bhavan, Thiruvananthapuram Secondary School Chemistry
4 B S Sunitha St. Shantal English Medium School, Thiruvananthapuram Senior Secondary School Biology
5 Vishal Chaurasiya Perfect Academy, Chennai Senior Secondary School Chemistry
6 Shameema M K The Oxford School, Thiruvananthapuram Middle School Maths
7 Manisha Bhandari Christ Nagar International School, Nanthancodu, Thiruvananthapuram Secondary School Biology
8 Vishal Chaurasiya Perfect Academy, Chennai Secondary School Chemistry
9 Sora S Thiruvananthapuram Senior Secondary School Biology
10 Anoop Kumar Perfect Academy, Chennai Middle School Maths

Rank Name School Subject Track
1 Raj Kumar Jha Ique Ideas Pvt. Ltd., Ahmedabad Secondary School Maths
2 Dhara Pandya Vidhya Vihar School, Vadodara Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
3 Suvarna Sonavane Reliance English Medium School, Vadodara Senior Secondary School Biology
4 Pracheeti Paradkar Reliance English Medium School, Vadodara Senior Secondary School Biology
5 Shrey Mishra Hanifa School, Borsad Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Radhika Vijayanand Reliance English Medium School, Vadodara Secondary School English
7 Shrey Mishra Hanifa School, Borsad Middle School English
8 Sakina Popatwala Podar International School, Waghodia Middle School Maths
9 Ashish Hiwale Cygnus World School, Vadodara Senior Secondary School English
10 Leena Nair New Era Senior Secondary School, Vadodara Secondary School English

Rank Name School Subject Track
1 Ms.Neha Khanna Sunbeam School Lahartara, Varanasi Middle School Maths
2 Pushpa Kumari Delhi Public School, Varanasi Secondary School Biology
3 Pallavi Jumrani Sunbeam School Annapurna, Varanasi Middle School English
4 Nitesh Kumar Upadhyay Primary School Chak Kusahi, Suriyawan Bhadohi Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
5 Natasha Kapoor Sunbeam School Bhagwanpur, Varanasi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
6 Pushpendra Singh Primary School Bhaddurpur, Kaushambi Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
7 Krishna Kumar Shukla PMV Pakhanpur Aharaula, Azamgarh Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
8 Adarsh Srivastava Primary School Daina Barahani, Chandauli Primary – Hindi medium (Hindi, Maths, EVS together, all in Hindi)
9 Prashant Kumar Dubey Primary School Asadha, Kaushambi Middle School Science
10 Twinkle Khanna Sunbeam School Annapurna, Varanasi Primary – English medium (English, Maths, EVS together)

Rank Name School Subject Track
1 Chenna Kesava Reddy Madduri The Crossword School, Guntur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
2 Naga Padmaja Geddam The Crossword School, Guntur Primary – English medium (English, Maths, EVS together)
3 Raja Rao Pamu KCP Siddhartha Adarsh Residential Public School, Vijayawada Middle School Maths
4 Kumudini Padma Lata Manepalli Ch. S.D. St. Theresa's College For Women, Gavaravaram Secondary School English
5 Himanshu Ranjan Sri Chaitanya Junior College, Gosala Senior Secondary School Chemistry
6 Chenna Kesava Reddy Madduri The Crossword School, Guntur Secondary School Chemistry
7 S R V Josyulu Bhandaram Z.P.H.S Endugumpalem, Nadendla Mandal, Guntur Secondary School English
8 Anjani Kumari A.P.Model School, Krosuru Senior Secondary School Maths
9 Nadendla Suneetha Adarsa High School, Inkollu Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
10 Navnee Sinha Sri Vivekananda Central School, Tenali Secondary School Biology

Rank Name School Subject Track
1 Tangudu Sai Babu Kendriya Vidyalaya NAD, Visakhapatnam Senior Secondary School Biology
2 Meesala Venkata Gowrisankara Rao M.P.U.P.S Neliparthi, Salur Mandal Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
3 Arjamma T Z.P.H.S, Chinadoddigallu, Nakkapalli Mandal, Visakhapatnam Secondary School Maths
4 Rejeti Venkataramana Murty M.P.P School Kaseepuram, Santhabommali Mandalam, Srikakulam Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
5 Rachakonda Venakata Giri Z.P.H.S Bylapudi Cheedikada, Visakhapatnam Secondary School Biology
6 Ganesh Balaga M.P.P School Muddanapeta, Vangara Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
7 Rajesh Varanasi District Assessment Cell, Visakhapatnam Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
8 Prasadarao Sabbana M.P.P. School Gollapeta, Bhogapuram Mandal, Vizianagaram Primary – Telugu medium (Telugu, Maths, EVS together, all in Telugu)
9 Hariprasad Lankalapalli AP Model School, Bhogapuram, Vizianagaram Middle School Science
10 Srinivasa Rao Varanasi A.P. Model School, Tamada Secondary School Physics